Genel Müdür Mesajı

Liv Koleji Önem OğuzDeğerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Atatürk’ün “Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra beni izlemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin kılavuzluğunu kabul ederlerse manevi mirasçılarım olurlar.” sözünden yola çıkarak ülkemize ve insanlığa yapılacak en büyük katkının bilimin ışığında, nitelikli eğitimle nitelikli nesiller yetiştirmek olduğuna içtenlikle inanan bir eğitimci olarak görevimi büyük bir titizlik ve gururla yürütmekteyim. 

Öğrenci, çalışan ve velilerimiz için bilgi ve deneyimimle “nitelikli eğitimde mükemmellik” hedefimizle örtüşen, ayrıcalıklı bir eğitim ekosistemi kurmak ve sürdürmek için buradayım. Türkiye’de ve dünyada lider ve vizyon sahibi öğrenciler yetiştiriyoruz. Öğrencilerimizin düşünsel, fiziksel, sosyal ve kültürel düzeyde nitelikli gelişimlerini sağlamak, onlara 21. yüzyıl standartlarında bir yaşam ve öğrenme ortamı sunmak, potansiyellerini doğru bir şekilde değerlendirmek için çalışmaya devam ediyoruz. 
 
Bir eğitim kurumunun en büyük değeri eğitimcileridir. Yüksek hedeflerimize ancak deneyimli bir kadro ile ulaşabiliriz. Bu görüşten yola çıkarak oluşturduğumuz, her biri donanımlı ve alanında tecrübeli eğitim kadromuzla hedeflerimize doğru güvenle yürüdüğümüze inanıyorum. 
 
Bir başka önemli değerimiz ise arkamızda varlığını her zaman hissettiğimiz, köklü kurum kültürü ile bize destek olan MLP Care Group ve İstinye Üniversitesidir. Bilime olan tam inancımız, köklü kurum kültürümüz ve üniversitemizden aldığımız destek ile öğrencilerimize, velilerimize ve çalışanlarımıza sürdürülebilir nitelikli eğitim ortamı sunuyoruz. 
 
Akademik başarıyı ve yaşam becerileri başarısını dengeli bir şekilde öğrencilerimize sunmak eğitim felsefemizin temelini oluşturuyor. Bunu başarmak için kendi özgün eğitim modellerimizi oluşturduk. Bilimin ve güncel gelişmelerin ışığında yenilenerek gelişecek olan eğitim modellerimiz, Liv Kolejinin temel ayrıcalıklarındandır. 
 
Liv Koleji akademik anlamda güçlü, yabancı dili en iyi şekilde kullanan, özgüveni yüksek, bilimsel düşünen, yaşadığı ortama değer katan, bütüne faydalı bireyler yetiştirmek üzere 2018-2019 öğretim yılında anaokulu, ilkokul ve ortaokuluyla Çekmeköy Kampüsümüzde öğrencileriyle buluştu. Kısa sürede, ülkemizin öncü eğitim kurumları arasında yerimizi aldık. Bu tecrübeyle 2022-2023 öğretim yılında Vadi İstanbul kampüsümüzde anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile öğretime başladık. 
 
Geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızı en iyi niteliklerle donatarak hayata hazırlamak üzere yolumuza devam ediyoruz.  

Önem OĞUZ