Liv Koleji veli bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

Liv Koleji Veli Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Toplantının açılış konuşmasında MLP Care Grubu ve İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, Liv Koleji Kurucusu Dr. Muharrem Usta kurumun eğitim vizyonunu paylaştı.

Muharrem Usta Liv Koleji

Liv Koleji olarak 17 Şubat Cumartesi günü, değerli Veli adaylarımızla bir araya geldik.
 
Ümraniye Crown Plaza'da gerçekleşen etkinlik kapsamında sunumumuzun yanı sıra bursluluk sınavımızı gerçekleştirdik.
 
MLP Care Grubu ve İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Muharrem Usta'nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, gün boyu sürdü ve 500'ü aşkın veli adayı tarafından takip edildi.
 
Dr. Muharrem Usta açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
Liv Koleji, bünyesinde Liv Hospital, Medical Park, VM Medical Park Hastanelerinin yer aldığı Türkiye'nin önde gelen sağlık grubu MLP Care'in gücünü ve İstinye Üniversitesi'nin eğitim alanındaki desteğini alarak kuruldu.
 
Bu açıdan çok geniş bir vizyon ve iddialı hedeflerle yola çıktığımızı söylemek istiyorum.
 
Ülkelerin ve toplumların eğitim alanındaki pozisyon ve seviyeleri bugün nerede olduklarının ve gelecekte nerede olacaklarının en önemli belirleyecisidir. Bu nedenle birçok alanda çok iyi işler yapmayı sürdürürken gençlerimizin ve çocuklarımızın kendilerini keşfedebilecekleri ve akranlarıyla evrsensel ölçekte rekabet edebilecekleri bir eğitim vizyonunu da ortaya koymak durumundayız.
 
Her aile, çocuğuna en iyisini verebilmek ve onun en iyi eğitimi alabilmesi için büyük bir çaba sarfediyor. Biz de Liv Koleji olarak böyle bir felsefe ve vizyonla yola çıktık: 
 
  • Temel hedefimiz, gençlerin var olan potansiyellerini en üst noktada ortaya çıkarabildikleri bir eğitim modeli ile gençlerimizin kendilerini keşfetmesine yardımcı olmak. Evrensel düzeyde rekabet edebilecek gençleri ortaya çıkarabilmek. 
 
  • Çocuklarımızın bilimsel yolculukta iyi bir noktaya gelebilmeleri, Matematik, Fen, Türkçe gibi klasik derslerde başarılı birer öğrenci olmaları tek başına yeterli değil. Spor, sanat, edebiyat ve sosyal beceriler gibi alanlarda eğitim süreçleri boyunca edinecekleri yetkinlikler de en az bunun kadar önemli. Liv Koleji bu yetkinlikleri çocuklarımıza kazandırmayı ana amaçlarından biri olarak belirlemiştir. 
 
Bu hedeflerin gerçekleştirilebilmesi adına okulun fiziki imkanları, donanımı gibi konular çok önemli olmakla birlikte en az bunlar kadar önemli bir etken var; o da insan kaynağı kalitesi. Liv Koleji'nin en önemli özelliği, çocuklarımızın ellerinden tutarak genetik şifrelerinde var olan potansiyeli ortaya çıkarmalarını sağlayacak insan kaynağı gücümüz. Akademik kadromuz ve Danışma kurulumuzu bu hedefimizi esas alarak seçtik. 
 
Ben Liv Koleji'ni, sağlık grubunda yakaladığımız başarıyı eğitim alanında da gerçekleştirerek zirvede yer alacak, eğitim düzeyini en üst düzeye taşıyacak bir marka okul olarak görüyorum. Liv Koleji, fark yaratan, öğrencinin potansiyelini en üst düzeyde keşfeden ve aileleriyle birlikte işbirliği içerisinde çocuklarımızı geleceğe taşıyan bir eğitim kurumu olacak.
 
Liv Koleji işte bu sözünü ettiğim vizyon ve eğitim dünyasında en iyilerden birisi olma hedefiyle kuruldu. Bu vizyonu bizimle paylaşacağınıza inanıyor ve yolculuğumuzda bizlerle birlikte olmanızı can-ı gönülden diliyorum.
Konuşmanın tamamını izlemek için tıklayınız.
 
Dr. Muharrem Usta'nın açılış konuşmasının ardından Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Pınar Türen Liv Koleji'nin eğitim sistemini ve yaklaşımını velilerimizle paylaştı. 
 
Liv Koleji'ne özel olarak kurgulanan, farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanan ve öğrencilere klasik derslerin yanı sıra spor, sanat, yabancı dil, sosyal beceriler gibi alanlarda çeşitli beceriler kazandırmayı hedefleyen eğitim modelleri velilerimiz tarafından büyük ilgi gördü.
 
Sunumun ardından Eğitimcilerimiz velilerden gelen soruları cevaplandırdı. Etkinlik velilerimizle yapılan birebir görüşmeler ile sonlandırıldı.
 
  
 Pınar Türen Liv Koleji
 

Diğer Etkinlikler

Liv Maker Camp'19

10.06.2019

VEX IQ Türkiye Şampiyonu!

2.03.2019

Geleceğin Diplomataları JMUN Konferansına katıldılar

22.02.2019

Destination Imagination Kulübümüz Türkiye Dördüncüsü!

21.02.2019

Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı Gerçekleşti

11.02.2019

Ortaokul öğrencilerimiz Yazar Melih Aydıner ile buluştu!

31.12.2018

VEX IQ İstanbul Off Season Robotik Turnuvası

15.12.2018

Destination Imagination

8.12.2018

Atatürk'ün Replika Şapkaları Sergisi

28.11.2018

Cumhuriyetimiz 95 Yaşında!

29.10.2018

Liv Koleji Öğrencileri JMUN'de

18.10.2018

Öğrencilerimiz Tanışma Gününde Bir Araya Geldi

7.09.2018

Veli Semineri: ‘Çocuğunuzu Doğru Anlamak’

7.06.2018

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliği

21.04.2018

23 Nisan Çocuk Şenliği (Acarkent Colesium)

16.04.2018

23 Nisan Liv Çocuk Şenliği ve Ödül Töreni

16.04.2018

Liv Koleji Tanıtım Toplantısı, 21 Nisan 2018

10.04.2018

Yetenek Gelecekte - #YetenekliLivKids

5.04.2018

Aile Okuryazarlığı Semineri

10.03.2018

24-25 Şubat'ta Özel Okul Tercih Fuarı'ndayız!

20.02.2018

Liv Koleji Bursluluk Sınavı

17.02.2018

Kayıt Dönemi Başladı

1.01.2018

Sosyal Medya